Vargmal

Vargmal (https://vargmal.org)
-   Infrastrukturė (https://vargmal.org/dan255n)
-   -   Nė proces tenderi pėr segmentin rrugor Rrogozhinė-Thumanė (https://vargmal.org/dan2625)

VNf 30.6.2008 16:44

Nė proces tenderi pėr segmentin rrugor Rrogozhinė-Thumanė
 
Sipas burimeve zyrtare tė Ministrisė sė Punėve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit, segmenti rrugor Rrogozhinė-Thumanė ėshtė vendosur tė jepet me koncension. Segmenti ėshtė rreth 55 km dhe vlera e pėrafėrt, e llogaritur pėr ndėrtimin e tij kap shifrėn 150 milionė euro. Ai kalon nėpėr rajonin Tiranė-Durrės, qė aktualisht e nė tė ardhmen do tė jetė rajoni me zhvillim mė tė madh e me popullsinė mė tė dendur tė vendit.

http://www.balkanweb.com/gazetav4/index.php?id=39335


Ora nė Shqipėri ėshtė 19:56.

Vargmal © 2001