Vargmal

Vargmal (https://vargmal.org)
-   Infrastrukturė (https://vargmal.org/dan255n)
-   -   Fier: Investim turistik nė Dėrzezė-Seman-Topojė (https://vargmal.org/dan2967)

VNf 4.10.2008 14:28

Fier: Investim turistik nė Dėrzezė-Seman-Topojė
 
Njė investim fillestar prej 250 milion eurosh pritet qė tė nis nga zbatimi nė trekėndėshin e zonės turistike tė Dėrzezės-Seman-Topojė nė rrethin e Fierit qė pėrfshin vijėn bregdetare tė Semanit. Kompanitė e pėrbashkėta norvegjeze dhe amerikane "Train jon" dhe "Yars" pas marrėveshjes sė nėnshkruar me Kėshillin e Qarkut Fier kanė rėnė dakord qė tė investojnė nė kėtė zonė pėr zhvillimin e turizmit dhe ndėrtimin e disa fusha golfi dhe tenisi.

Pamja e tyre mendohet tė jetė e niveleve tė vendeve tė Evropės Perėndimore ku vizitorėt do tė shkojnė enkas pėr tė luajtur golf apo tenis, apo dhe pas plazhit do tė kenė mundėsi mė tepėr pėr argėtim.

http://www.gazetametropol.com/tekst.php?idt=54134


Ora nė Shqipėri ėshtė 05:51.

Vargmal © 2001