Vargmal

Vargmal (https://vargmal.org)
-   Infrastrukturė (https://vargmal.org/dan255n)
-   -   OST: Sėrish nė punė linja 110kV Bushat-Lezhė (https://vargmal.org/dan3883)

VNf 15.1.2009 11:58

OST: Sėrish nė punė linja 110kV Bushat-Lezhė
 
OST njoftoi dje se linja 110 kV Bushat-Lezhė dhe 8 shtyllat e dėmtuara tė tensionit tė lartė janė vėnė nė punė me kapacitet tė plotė. Pas riparimit tė tyre, sistemi i transmetimit nė tė gjithė vendin garanton se ėshtė nė gjendje pėr tė pėrballuar ēdo problem qė mund tė shfaqet nė transmetimin e energjisė elektrike. Linja 110 kV Bushat-Lezhė dhe 8 shtyllat e tensionit tė lartė pėsuan dėmtim mė 3 janar, si pasojė e motit tė keq qė preku vendin.

http://www.gazeta-shqip.com/artikull.php?id=56983


Ora nė Shqipėri ėshtė 17:56.

Vargmal © 2001