Vargmal

Vargmal (https://vargmal.org)
-   Infrastrukturė (https://vargmal.org/dan255n)
-   -   ShP: Lista e projekt-investimeve i shkon 27 shteteve (https://vargmal.org/dan5374)

VNf 5.11.2009 20:51

ShP: Lista e projekt-investimeve i shkon 27 shteteve
 
Citim:

Ministri i Ekonomisė dhe Tregtisė u ka dėrguar kėto ditė njė letėr 27 pėrfaqėsive diplomatike, brenda sė cilės pėrmbahej plani i investimit pėr katėr vitet e ardhshme.

"U kam bėrė me dije ambasadave planin tonė tė privatizimeve, koncesioneve, parqeve industriale dhe gjithēka qė mund tė investohet nė Shqipėri", tha ministri Dritan Prifti.

Ai shprehu keqardhjen mbi faktin se nė tendera tė rėndėsishėm, prania e biznesit me oferta ėshtė shumė e vogėl.

"Kuptoj qė ėshtė krijuar mentaliteti i tenderit tė paracaktuar, por ju garantoj se tashmė ēdo gjė do tė jetė transparente", theksoi kreu i Ekonomisė.

http://www.gazeta-shqip.com/artikull.php?id=74855


Ora nė Shqipėri ėshtė 06:36.

Vargmal © 2001