Vargmal

Vargmal (https://vargmal.org)
-   1920-1928: Republika II (https://vargmal.org/dan274n)
-   -   1927: Pasqyrė e gjendjes arsimore tė banorėve tė Shqipėrisė (https://vargmal.org/dan8613)

DBV 15.8.2006 19:38

1927: Pasqyrė e gjendjes arsimore tė banorėve tė Shqipėrisė
 
2 bashkėngjitje
Pasqyra e gjendjes kulturale nė fund tė vietit 1927

<table class="p_psq" width="95%" cellpadding="0" cellspacing="0" border="0"><tr><th>Prefektura</th><th>Universitet</th><th>Gjimnaz</th><th>Fillore</th><th>Pėr studime jashtė</th></tr><tr><td>Berati</td><td>13</td><td>63</td><td>1262</td><td>45</td></tr><tr><td>Dibra</td><td>2</td><td>12</td><td>1721</td><td>30</td></tr><tr><td>Durrėsi</td><td>16</td><td>47</td><td>1019</td><td>59</td></tr><tr><td>Elbasani</td><td>6</td><td>31</td><td>646</td><td>34</td></tr><tr><td>Gjinokastra</td><td>246</td><td>406</td><td>21118</td><td>236</td></tr><tr><td>Korēa</td><td>92</td><td>892</td><td>17021</td><td>163</td></tr><tr><td>Kosova[1]</td><td>−</td><td>25</td><td>176</td><td>25</td></tr><tr><td>Shkodra</td><td>18</td><td>104</td><td>9338</td><td>88</td></tr><tr><td>Tirana</td><td>3</td><td>10</td><td>113</td><td>16</td></tr><tr><td>Vlora</td><td>51</td><td>183</td><td>7468</td><td>91</td></tr><tr><td>Shuma</td><td>447</td><td>1773</td><td>59882</td><td>787</td></tr></table>

Bashkėngjitje 7394

Burimi i dokumentit mund tė shikohet vetėm nga anėtarėt.
Bėhu dhe ti pjesė e trupave.


Ora nė Shqipėri ėshtė 05:52.

Vargmal © 2001