Vargmal

Vargmal (https://vargmal.org)
-   Absurditete fetare (https://vargmal.org/dan415n)
-   -   Qeni ėshtė haram (https://vargmal.org/dan8714)

vampiro 29.8.2008 17:25

Qeni ėshtė haram
 
https://www.google.com/search?ie=UTF-8&q=dog+haram

Kandhaon 29.8.2008 17:34

Thuhet dhe nė njė hadith qė aty ku rri qeni ikin engjėjt (melaikhet). :)

van gomez 16.6.2012 17:14

po me qent ca paten?

VNf 13.12.2014 22:08

Citim:

Papa: Qentė shkojnė nė parajsė

Lideri i Kishės Katolike ka siguruar tė gjithė ata qė kanė kafshė shtėpiake se qentė shkojnė nė parajsė.

Duke folur nė sheshin Shėn Pjetėr nė Vatikan, Papa Franēesku konfirmoi se ka njė vend nė parajsė pėr qentė dhe “tė gjithė krijesat” e Zotit.

Kreu i Kishės Katolike po tentonte qė tė ngushėllonte njė djalosh tė mėrzitur, tė cilit i kishte ngordhur qeni, raporton Time.

http://www.mapo.al/2014/12/papa-qent...jne-ne-parajse


Ora nė Shqipėri ėshtė 16:11.

Vargmal © 2001